November 2009

Slovníček pojmů

29. november 2009 at 14:00 | Temprence
Aby jste se neztratily ve světě Předposlední :
 • TARDIS - zkratka pro Time And Relative Dimension In Space. Jedná se o technologii Pánů Času a dokáže se přemístit do kteréhokoliv bodu v čase i prostoru. Uvnitř je TARDIS mnohem větší než zvenčí a díky maskovacímu zařízení ( tzv. chameleoní okruh ) dokáže splynout s okolím. Doctorova TARDIS má však tento okruh porouchaný a proto TARDIS vypadá jako stará policejní budka z 50. let minulého století. Doctor vlastní jednu nespolehlivou TARDIS, která ukradl na Gallifreyi, kde byla snížena její nepředvídanost, jež je úměrná velikosti celého vesmíru, což bývá často zápletkou Doctorových cest. ( přeloženo do češtiny - pokud chce Doctor přistát na jednom určitém místě, v jeden určitý čas je malá pravděpodobnost, že se mu to povede )
 • Srdce TARDIS - jedná se o duši TARDIS. V srdci má být umístěn časový vír. Právě ten umožňuje TARDIS cestovat napříč časem a prostorem.
 • Akustický šroubovák - kouzelná věcička, kterou Doctor používá k otevírání všelijakých zámků, nabourávání se do počítačů a spoustu dalších věcí. Zoey si posléze vyrobí akustickou baterku
 • Psychopapír - na první pohled vypadá psychopapír jako normální průkaz, jenže zdání klame. Doctor dokáže "přimět" psychopapír, aby se na něm objevilo, to co chce. Díky tomuhle skvělému vynálezu se dokáže dostat kamkoliv se mu zachce.
 • Bad Wolf - inspiroval Rose Tyler k záchraně Doctora z herní stanice. Rovněž předznamenal návrat Rose do Doctora života po jeho regenaraci, stejně jako krizi které spolu budou čelit. Bad Wolf je tedy varování a znamení zárověň.
 • Gallifrey - Gallifrey byla domovskou planetu Panů Času, byla však zničena při Časové válce. Gallifrey se nacházela v souhvězdí Kasterborous a nacházela se cca 30 000 světelných let od Země
 • Časová válka - jedná se o válku mezi Daleky a Pány Času, při které došlo ke zničení Gallifrey ( planeta Pánů času ) a Skaro ( planeta Daleků ). Z Časové války je jen málo předevších, Páni Času byli kompletně zničeni ( až na Doctora, Zoey (která se ale války vůbec nezúčastnila) a Mastera ). Předpokládalo se, že i Dalekové byli zničeni, ovšem o opaku se přesvědčíte v průběhu celé Předposlední.
 • Páni Času - jedná se o rasu, zahalenou mnoha tajemstvími a ve vesmíru se jedná o mýtickou rasou ( ostatně, stejně jako Dalekové ). Páni Času mají dvě srdce a schopnost regenarace, kterou použíjí, když se nachází blízkosti smrti. S každou regenarací získá Pán Času novou podobu a povahu, sdílí však vzpomínky všech svých předchozích podob. Každý Pán Času se dokáže regenarovat třinactkrát.
 • Dalekové - jsou zmutovaní potomci z planety Kaleds ( odtud také pochází název Daleks ) a Skaro. Jejich největším nepřítelem je Doctor, protože se právem domnívají, že stojí za jejich zánikem. Nemají emoce, jediné co cítí, je chuť zabíjet.
 • Slitheeni - jedná se o rodinu z Raxacoricofallapatorianu, která vyvinula metodu přestrojení za lidi - nejprve získá kůži mrtvého člověka a poté se do něj stlačí. Má to ovšem, jednu malou mouchu - neustále dochází k výměne plynů a proto takto maskovaný Slitheen často vydává zvuky podobné lidskému prdění
 • Alternativní vesmír - realita, která je podobná tomu, kde žijeme. Jsou zde ale velké odchylky od originálu ( např. osoba, která měla zemřít, nemusí nutně zemřít, jiný politický systém, ... ). Po Časové válce se alternativní vesmíry uzavřely a vstupit do nich je téměř nemožné.
 • Časový agent - jedna se o pracování Časové agentury. Není známo, kdy vznikla, ale víme, že zanikla v 51. století. Časoví agenti používali zápěstní řemínky k cestování časem a prostorem na jejich služební cesty neurčité povahy a neznámého účelu
 • UNIT - vojenská organizace, která působí pod záštitou Organizace spojených národů. Jeho účelem je proti nadpřirozené a mimozemské hrozby pro Zemi.
 • Torchwood - tajná organizace, jenž se zabývá výzkum mimozemské civilizace a obranou Země před nezvanými hosty
Máte ještě nějaké další pojmy, které by jste chtěli vysvětlit ? Ptejte se v komentářích. Jen doufám, že jsem nevyžvanila moc pro další pokračování Předposlední :)


Zapomenutá země

28. november 2009 at 0:25 | Temprence
ZAPOMENUTÁ ZEMĚ

Abby by chtěla žít život jako všechny normální holky. Zamilovat se, najít si kluka, odmilovat se, rozejít se. Zabývat se školou a pořádáním přespávácích akcí s kámošky. Ale v tomhle jednoduchém plánu ji brání jeden nepěkný fakt - náhoda tomu chtěla, že se díky prokletému přívěšku stála Strážkyní času a teď musí cestovat časem a spravovat neplechy, které způsobila její prapředkyně.

ČÍST | POSTAVY

Starší

25. november 2009 at 21:00 | Temprence
25. září 2008 → 25. února 2009
25 kapitol

22. ledna 2009 → 11. června 2009
9 kapitol

30. prosince 2008 → 4. srpna 2009
15 kapitol

18. října 2008 → 14. sprna 2009
19 kapitol

Všechny povídky jsou dopsané a všechny jsou dopsané v roce 2009. Většina z nich mírně pofidérní. Ale co stálo mě to několik měsíců života, nebude se za topřece stydět. ( Stejně se stydím ).

Chybička se vloudila

22. november 2009 at 21:58 | Temprence |  Rychlé zprávy
Ehm, trochu později jsem si všimla, že v Předposlední jsem vynechala úvodní dva odstavce. Pokud jste někdo měli tu odvahu to přečíst až sem, tak se omlouvám.

Narnia

21. november 2009 at 16:04 | Temprence

NARNIA: DÍVKA Z LESA


Uběhlo již tisíc let od té doby, co bájí králové opustili kouzelnou zemi plnou magie a zvláštních stvoření. Narnie už ale dávno není zemí klidnou zemí, nyní se nachází pod krutovládou telmarínských pánů a samozvaným králem Mirazem.
Je snad její jedinou nadějí princ Kaspian, telmarínský uprchlík?
A nebo je to skrytý odboj pod vedení mladé dívky Katy?
Existuje snad ještě jiná možnost na záhranu Narnie? Jaké jsou Aslanovi plány? Kdo ví a kdo poví?

ČÍST | POSTAVY | LETOPISY NARNIE | POZNÁMKY AUTORKY

9. Bad Wolf

19. november 2009 at 16:01 | Temprence |  Předposlední
Rose seděla s Mickey na dětským hřiště. Ruce měla v dlaních a tiše vzlykala. Mickey se ji snažil uklidnit. Jediné, co ale dokázal, bylo, že Rose vztekle odhodila jeho ruku ze svých zad a zmateně se podívala před sebe.
,,Bad Wolf," zašeptala překvapeně slova, která byla obrovským písmem napsaná křídou na zemi.

Titulek je doma

15. november 2009 at 17:01 | Temprence |  Deníček
Od úterý si tu valím šunky a jsem nemocná.
Jak pozitivní.
Tak strašně jsem se strachovala, že toho tolik zaměškám ze školy.
A víte co?
Ve čtvrtek mi spolužačka napsala SMSku, že jim odpadají hodiny, v pátek mají volno a v pondělí taky.
For č. 1 - zavřeli nám školu kvůli praseční chřipce. ( taky jste to viděli ve zprávách? Jsme Slovanské gymnazium Olomouc, ta škola u které se mluvily nejmíň.)

8. Já a ty

12. november 2009 at 11:33 | Temprence |  Jako kočka a myš
Na Sicílií jsem strávila dlouhé tři roky. Situace v Americe se uklidnila, zatímco tady - na Sicílii a v Itálii celkově se stávala čím dál tím více nesnesitelnou.
Mafie, jak jistě všichni ví, má své kořeny na Sicílii. Každý správný Sicilián ctí zákony mafie a nikdy nevysloví o slovo nahlas.
Američan nikdy nemůže být dobrý mafián.

Rozepsané

11. november 2009 at 11:58 | Temprence
Autor: Temprence
Žánr: FF*, Komedie, Sci-fi
Hlavní postavy: The Doctor, Rose Tyler, Zoey
Copyring: BBC & Russel T. Davies

Autor: Temprence
Žánr: Drama, Komedie, Romantické
Hlavní psotavy: Michelle Pembroke
Copyring: Temprence


Autor: Temprence
Žánr: FF*, Fantasy, Dobrodružné, Komedie, Romantické
Hlavní postavy: Edmund a Lucie Pevensiovi, Eustace Scrubb, Kaspian, Katy
Copyright: C. S. Lewis, Michael Apted

Autor: Temprence
Žánr: Fantasy, Historické, Komedie
Hlavní postavy: Abby White
Copyright: Temprence

Autor: Temprence
Žánr: FF*, Romantické
Hlavní postavy: Charlotta Gubler, Charles Bass
Copyright: Cecily von Ziegesarová

* FanFiction (FF) - je literární dílo, které vychází z díla již existujícího. Nejedná se přitom však ani o kopii příběhu ani o porušování autorských práv autora předlohy. Každá fanfiction je přitom originální, protože každý fanoušek hledá ve svém oblíbenému filmu ( seriálu, komixu, knihy, ... ) nové cesty, kterými by se mohli příběh odehrávat ( ono, známé - ,,Co kdyby?" ) či přidává nové posravy.


-Mimo provoz-

8. november 2009 at 22:09 | Temprence |  Rychlé zprávy
Možná jste si nevšimli, ale předpokládám, že ano.
Akčně jsem po dvou měsicích změnila lay a pustila se do dlouho odkladané rekonstrukce.
A ehm, musím konstatovat, že jsem se v minulých měsících moc nečinila.
Chci tu udělat spoustu změn. Tak se těšte :P
I když ...
Nevím, jestli je na co se těšit :D

Předposlední II; slovníček pojmů

8. november 2009 at 0:34 | Temprence
Doc ♥
Z novou řadou, přichází i nový slovníček všech pojmů a nepojmů, co můžete v Předposlední zaslechnou )respektive přečíst). Doufám, že vám pomůže se lépe zorientovat v podivném světě modré policejní budky.
Případné dotazy, vychytáky, zlepšováky samozřejmě do komentářů :)

 • TARDIS - zkratka pro Time And Relative Dimension In Space. Jedná se o technologii Pánů Času a dokáže se přemístit do kteréhokoliv bodu v čase i prostoru. Uvnitř je TARDIS mnohem větší než zvenčí a díky maskovacímu zařízení ( tzv. chameleoní okruh ) dokáže splynout s okolím. Doctorova TARDIS má však tento okruh porouchaný a proto TARDIS vypadá jako stará policejní budka z 50. let minulého století. Doctor vlastní jednu nespolehlivou TARDIS, která ukradl na Gallifreyi, kde byla snížena její nepředvídanost, jež je úměrná velikosti celého vesmíru, což bývá často zápletkou Doctorových cest. ( přeloženo do češtiny - pokud chce Doctor přistát na jednom určitém místě, v jeden určitý čas je malá pravděpodobnost, že se mu to povede )
 • Kamenná regrese - nemoc, během níž vám postupně odumírají všechny buňky v těle. Zatím nevyléčitelná. Postupem času se ale medicíny vyvíjí a nalezne lék i na tuto zákeřnou nemoc
 • Face of Boe - je poslední svého druhu. Poprvé se s ní Doctor setkává, když Slunce exploduje a zničí při tom Zemi, což je představení pro ty nejvlivnější z celého vesmíru. Tvrdí se o ní, že je stará miliardy let. Před svou smrtí má říct své největší tajemství poutníkům bez domova
 • Lady Cassandra - poprvé se s ní Doctor a Rose setkávají na stejném místě, jako s Face of Boe. Cassandra je tehdy stvůrcem plánu, jak ovládnout loď a zničit všechny významné formy života ve vesmíru. Doctor ji v tom překazí a díky Rose exploduje její pokožka, která byla natáhnutá mezi dvěmi sloupy
 • Mysloštěp - je zakázaný v celém vesmíru. Pomocí něho se mysl jednoho jedince přemístí do hlavy druhého jedince, přičemž utlačuje mysl svého hostitele, který nakonec zemře.

Předposlední II; postavy

8. november 2009 at 0:27 | Temprence
rose blose blah
• The Doctor
• Rose Tyler
• Zoey

Chip

stories

8. november 2009 at 0:21 | Temprence

ROZEPSANÉ
DOPSANÉ
STARŠÍ


2. Když nevíte, kde země stojí

5. november 2009 at 22:18 | Temprence |  Druhé šance se nedávají
Druhance.jpg picture by tempren-ce

Ten otravný budík ještě nikdy nezněl takhle.
Zvuk se mi zarýval do hlavy a já měla pocit, že ta mi musí prasknout. Do minuty.
Bohužel to neudělala.
Natáhla jsem ruku a budík zacvakla. Pak jsem přetočila na bok a znovu zavřela oči.
,,Michelle!" Po zvuku budíku přišel zvuk stokrát horší - hlas mé matky.
,,Bože, Michelle, vstávej, přijdeš pozdě na trénink." Odhrnula závěsy a mě do očí uhodili sluneční paprsky.

Titulek si vyrazil na závody

1. november 2009 at 17:48 | Temprence |  Deníček
Čtěte dobře a pozorně, teď vám poradím, jak v několik jednoduchým krocích ze sebe udělat úplného debila.

Za prvé - po dvou dnech strávených v horečce, neschopnosti jakéhokoliv pohybu a dalších faktorů ukazující na nemoc se vzbuďte o půl šesté, sednětět na vlak a rozhodněte se, že pojede na závody.