December 2009

Christmas Invasion, part two

31. december 2009 at 23:55 | Temprence |  Předposlední - Vánoční invaze
Zatímco všechny televizní stanice všech zemí světa vysílali stále dokola onen krátký klip s mimozemšťanem, Mickey usilovně ťukal do klávesnice svého notebooku, který si přinesl z domu.
,,Napojil jsem se na armádu," oznámil. Rose se Zoey k němu přiskočily a pozorovaly obraz na monitoru. ,,Sledují velkou vesmírnou loď. A míří se. Proč jsem letí?"
,,Pro Doctora. V průběhu regenerace vypouští energii a to sem musí lákat spoustu …"
Trajektorii lodi vystřídal obraz čtyř mimozemšťanů. Promluvili neznámým jazykem. Zoey nakrčila obočí a snažila se jazyk přelousknout.

10. Být či nebýt?

27. december 2009 at 23:49 | Temprence |  Jako kočka a myš
,,Cath, potřebujeme …"
,,Cath, musíš …"
,,Cath, mám pro tebe úkol…"
,,Cath, kdybys byla tak hodná a …"

Titulek Vánočnil ( zkrátka - slavil Vánoce )

25. december 2009 at 22:59 | Temprence |  Deníček
Tak...
Ani mi pořádně nepřijde, že je po Vánocích...
Vlastně ... mě ani nedošlo, že nějaké Vánoce byly.
Ráno začal otec zuřit nad tím, že máme křivý stromek, pak sjem ho sama nazdobila, protože na tak křivý stromek se nedá dívat. Spolu s otcem jsme jeli na hřbitov... Jen já a on. Pak jsem byla ai hodinu sama doma, protože všichni museli jít s D. ven, aby neřvala u dárků ( což samozřejmě řvala)

Christmas Invasion, part one

24. december 2009 at 15:59 | Temprence |  Předposlední - Vánoční invaze

Jackie seděla doma a zdobila vánoční stromeček.
Byl umělý a u Jackie ve sklepě strašil už nějaký ten rok. Dokonce si i pamatovala, jak ho byla se svojí dcerou, Rose, vybírat. Pohádaly se přitom a několik dní spolu nemluvily.
Jackie smutně uchopila do ruky červený dárek, který měla připravený pro svou dceru.
Jestli ji tedy tyto Vánoce uvidí.

Veselé Vánoce, etc.

23. december 2009 at 20:32 | Temprence |  Rychlé zprávy
Ach, ano zítra jsou Vánoce a já si to stejně nemyslím a myšlenkami mířím kamkoliv jinam.
I když, vánoční atmosféra už tu panuje. Naši už se pohádali, já se pohádala každým kdo se mi dostal po ruku a já si vyhrávám irskými koledami, které jsem si loni koupila.
Zní hrozně, ale i tak ...
Sníh dneska ráno roztál. Díky dešti. A vím to jenom proto, že jsem se usla asi ve čtyři. Muhaha.

10. Barcelona

23. december 2009 at 19:47 | Temprence |  Předposlední
Mickey ani Jackie nestihli na Zoeyinu žádost zareagovat. Zoey se rozběhla ještě rychleji než předtím a do TARDIS doběhla právě v okamžiku, kdy řetěz splnil svoji práci a otevřel srdce lodě.
Dveře se za Zoey zavřeli a TARDIS a obě dívky uslyšeli Mickeyiho výkřik a zoufalé klepaní na dveře. Rose do sebe začala vstřebávat proud času, zatímco Zoeyiny nožky se rozklepali strachem.
V hlase se ji rozlehl hlas.
Tichý šepot.

3. Růžový králíčci

18. december 2009 at 23:20 | Temprence |  Druhé šance se nedávají
Druhance.jpg picture by tempren-ce

Stála jsem před velkou budovu gymnastické haly v Philadelphii a v ruce křečovitě svírala sportovní tašku.
Za necelé dvě hodiny na sobě budu mít třpytivý dres a usmívat se na publikum i porotu. Budu nervózní a přesto se znovu vzchopím a zacvičím nejlépe jak dovedu. Dostanu se na olympiádu.
Musím se dostat na olympiádu.

Achilles trochu jinak

16. december 2009 at 18:29 | Temprence


Naprosto nesmyslná slohovka.
Pro hodně dlouhé chvíle.Doctor Who; series one

12. december 2009 at 23:11 | Temprence

1x01 - Rose

Rose Tyler, rodačka z Londýna pracuje jako prodavačka v jednom z obchodních domů. Jednou ji ale v suterénu přepadnou ožvilé figuríny a ji zachraní tajemný cizinec, který si říká Doctor. Doctor spolu s Rose zničí nejen oživlé figuríny, ale i jejich vědomí - Nestee. Doctor nabídne Rose jako odměnu, aby cestovala spolu s ním.
1x02 - The end of the World ( Konec světa )

Doctor vezme Rose do daleké budouctnosti na vyhlídkovou loď, kde hlavní programem je výbuch Země. Mezi hosty je i Cassandra, poslední žijící člověk, který více přípomíná trampolínu či tajemná Face of Boe.
1x03 - The Unquiet Dead ( Neklidní mrtví )

Rose již spatřila budouctnost, teď je na řadě minulost. Zavítají do 19. století do dob Charlese Dickense. Ani tady však není klid a Doctor z Rose musí vyřešit, co straší nebohé občany Cardiffu.
1x04 Aliens of London ( Mimozemšťani v Londýně )

Rose z Doctorem se vrací domů, kde Doctor poznává nejen Roseinu matku Jackie, ale i jejího přítele Mickeya. Shodou okolností ale uprostřed Londýna havaruje vesmírná loď.
1x05 World war three ( Třetí světová válka )

Slitheeni se snaží, převelčení za lidi rozpoutat na Zemi válku a získat ji tak pro svoje účely.
1x06 Dalek

Doctor spolu s Rose navštíví nedalekou budouctnost a muzeum jednoho multimilionáře, kde najdete jen mimozemské artefakty. A také posledního žijíciho Daleka, kterého Rose nedopatřením probere k životu pohým dotykem
1x07 The long game ( Dlouhá hra )

Doctor, Rose a Adam, který se stal jejich společníkem v mimozemském muzeu, tentokrát navštíví centrum pro vysílání zpráv pro celou Zemi několik tisíc let v budouctnosti. Vše, ale není jak se zdá a stanici ovládá někdo, kdo rozhodně nemá co dožinění s člověkem. Doctor vše uvede do pořádku a Adama nechá na stanici za jeho selhání
1x08 Father's Day ( Den otců )

Rose má jedinečnou příležitost navštívit den, kdy zemřel její otec. Ona se však rozhodne jej zachránit a tím způsobí velkou trhlinu v čase, kterou spraví až Peter Tyler, tím že skočí pod auto a zemře, přinejmenším podobně, jak tomu mělo být.
1x09 The Empty Child ( Prázdné dítě )

Doctor pronásleduje se svojí TARDIS nebezpečný předmět letící vesmírem. Ten však přistane v Londýně za druhé světové války, v období něměckých náletů na Londýn. Pomůže jim vyřešit záhadu chlapce v plynové masce, jenž stále hledá svoji maminku tajemný časový agent říkající si Kapitán Jack Harkness ?
1x10 The Doctor dances (Docto tančí )

Zbývá jen málo času, aby se zastavila nákaza, kterou vyvolal démonický chlapec s plynovou maskou místo obličeje. Právě takových lidí je v Londýně stále víc a víc. Před Doctorem, Rose a Jackem stojí těžký úkol.
1x11 Boom Town

Doctor parkuje v Cardiffu, aby zde mohl načerpat svoji věrnou loď z trhliny v čase a prostoru na které Cardiff stojí. Setkávají se zde, ale se starou známou, přeživší Slitheenkou, která má ďábelský pln proměnit Cardiff na obří jadernou elektrárnu.
1x12 Bad Wolf ( Zlý vlk )

Doctor, Rose a Kapitán Jack uvíznou v různých reality show nového tisiciletí. Věci, se měli dát do pořádku po zrušení vysilací stanice, ale zdá se, že její zrušení uvedlo věci jen do horších kolejí. Doctor objeví flotilu nepřátelských lodí a hra s časem je rozehrána
1x13 The parting of the ways ( Rozdělení cest )

Mocná armáda Daleků se chystá podmanit si lidstvo. Doctor pošle Rose do minulosti, aby se zachránila a před ním a Jackem stojí nelehký úkol, odstranit Daleky, tak aby by přitom neodstranili i celé lidstvo.


Zdroje :


Face of Boe

8. december 2009 at 21:35 | Temprence
Jméno: Face of Boe
Objevení se: Doctor Who: první řada, druhý díl; Předposlední II: třetí kapitola

Face of Boe je více méně humanoid. Dala by se připrovnat k velké hlavě naložené uprostřed sklenice, která ji poskytuje všechny životní funkce.

Doctor se s Face of Boe poprvé setkal, když Slunce explodovalo a pohltilo Zemi, což bylo velké představení pro všechny pohlávary z vesmíru.

Legendy říkají, že Face of Boe je miliardy let stará. Doctor i Face of Boe tvrdí, že je to nemožné.

Další z legend povídá, že před svou smrtí, poví Face of Boe své velké tajemství osamělým poutníkům bez domova.

Když Doctor se Zoey a Rose potkaly Face of Boe podruhé, byla v nemocnici v New New Yorku, kde se o ni staralo sesterstvo, které léčilo Face of Boe na stáří.

Face of Boe se ale vzchopila a odletěla pryč. Ještě předtím prozradila Doctorovi, že se znovu setkájí. A pokud do té doby nepotká lepšího poustníka bez domova, než jakým jsou Zoey a Doctor, řekne jim své velké tajemství.

FoB

Titulek se dal na pesimismus

8. december 2009 at 17:58 | Temprence |  Deníček
Původně jsem chtěla napsat nějaký optimistický článek, ale přešla mě chuť.
V poslední době mě přešla chuť na spoustu optimistických věcí.
Vlastně - na všechny optimistické věci.

Začínám si myslet, že kdyby mě přejelo auto, ani si toho nevšimnu. I když M. tvrdí něco jiného. Prý by troubilo a řidič křičel. Ale já bych ho stejně neslyšela.

9. Zabiješ mě, zabiješ sebe

4. december 2009 at 23:56 | Temprence |  Jako kočka a myš
Frank mě už očekával. Když jsem se usadila ke stolu, zasedl naproti mně a zatvářil se neuvěřitelně tajemně. Já věděla, že ať už mi položí jakýkoliv úkol, nebudete to zrovna ten nejlehčí.
,,Cath," povzdechl si. ,,Tak nerad nařizuji smrt někoho z našich řad. A navíc, nejsem si jistý jestli je to v tomhle případě třeba."
Olízl si nejdříve horní ret a poté i spodní. Zhluboka se nadechl a pokračoval.
,,Víš Cath, znáš Bobbyho ?"

Dopsané

2. december 2009 at 19:32 | Temprence
Autor: Temprence
Žánr: Drama, Romantické (femslash*)
Hlavní postavy: Catharine Salierová & Monica Cortesová
Copyring: Temprence (jména jsem si ale vypůjčila ze hry Mafia a velkou inspiraci nalezla u Marie Puzza)

Autor: Temprence
Žánr: FF**, Komedie, Sci-fi
Hlavní postavy: The Doctor, Rose Tyler, Zoey
Copyring: BBC & Russel T. Davies

Autor: Temprence
Žánr: FF*, Fantasy, Dobrodužné, Komedie, Romantické
Hlavní postavy: Petr, Zuzana, Edmund, Lucie Pevensiovi, Kaspian, Katy
Copyright: C. S. Lewis, Andrew Adamson


* Slash - jedná se o homosexuální vztah, mezi dvěma postavy, které jsou v seriálu ( filmu, knize, ... ) normální orientace. Pokud se takovýhle vztah vyvine, mezi ženskými postavami, nazýváme to femslashem.

** FanFiction (FF) - je literární dílo, které vychází z díla již existujícího. Nejedná se přitom však ani o kopii příběhu ani o porušování autorských práv autora předlohy. Každá fanfiction je přitom originální, protože každý fanoušek hledá ve svém oblíbenému filmu ( seriálu, komixu, knihy, ... ) nové cesty, kterými by se mohli příběh odehrávat ( ono, známé - ,,Co kdyby?" ) či přidává nové posravy.

Listopadové aktuálně

1. december 2009 at 21:12 | Temprence |  Rychlé zprávy
S novým měsícem je tu i nové aktuálně.
Ano, uvědomuji si, že jsem na to minulé ... zapomněla. Ale o to bude tohle delší :)