Prázdninový titulek

26. february 2011 at 13:32 | Temprence |  Deníček

K nové a úžasné administrastaci na blogu.cz se už raději nebudu vyjadřovat, protože bych musela někomu vypíchat oči. A takový sadista ještě nejsem. Doufám.


Anyway, oficiálně mi začali prázdniny. Týden volna, které strávím zahrabaná v dotazníkách kvůli jedné pitomé soutěže. Ale co, já se na to celkem těším.
Abych vás tak trochu uvedla do děje - snažím se dělat výzkum na téma "Jak moc se čte" - dotázníky jsem roznesla po čtyřech školách - jedné základní, jedné střední ( Střední průmyslová škola strojíresnká ), jednomu učilišti a jednomu gymnázium (čtyřleté, osmileté, jazyková sekce.) Momentálně mám ještě zhruba dva týdny na to, abych zpracovala výsledky a napsala z toho zhruba dvacetistránkovou práci, kterou poté asi v deseti minutách odprezentuji odborné porotě nejdříve na školním kole a pak i dále, protože školní kolo je automatický postup :D
V moji kategorii většinou nebývá moc lidí, většina lidí se zaměřuje spíše na přirodovědné projekty, kde mají větší volnost.

No a další bod se také týká školy, ale tentokrát se bude jednat spíše o nadávání.
Jakožto žačka druhého ročníku jsme si musela vybírat semináře do dalšího ročníku. Kvůli novému výukovému projektu jsem si mohla zvilit dva, které nejsou přípravou na maturitu ale spíše rozšíření učiva, na které už v nových osnovách není místo.
Tyto semináře jsou dvouleté, ve třeťáku si pak volíme ještě další dva, ve kterých se pak řeší už jenom maturitní témata.
Ano, otevřela jsem si tabulku a znejistila - jenom dva? Moje myš jezdila od češtiny ke společenským vědám, rychle na angličtinu, letmo minula latinu a zastavila se na dějepisu.
Nakonec odklapla češtinu a dějepis a s nadšeným výrazem na tváři jsem všechny semináře hodila za hlavu. Vždyť jaká je pravděpodobost, že právě tyhle dva se neotevřou?
Naši třídu pak navštívila zástupkyn, či kdo, že nám odeberou hodiny dějepisu a my si můžeme zvolit další seminář. Jupí, že ?
S předstíraným úsměvem jsem si tedy odklikla společenské vědy a znovu celou věc hodila za hlavu. Nemám přece deskriptivní geometrii, aby mi neotevřeli seminář.
Och, jak naivní jsem byla!
V pondělí přišla opět ta podivná paní, jejiž funkce mi uniká a začala do nás hustit, jak češtinu nikdo nepotřebuje, že k maturitě stačí jednoletý seminář. A blablabla matika je lepší blablabla češtinu nikdo nepotřebuje blablabla pojďte všichni do fyziky blablabla nebo do chemie blablabla češtinu nepotřebujete blablabla čeština je zaostalá blablabla matika blablabla matika.
A ano, zapomněla jsem říct, že paní nezapomněla zmínit, že v češtině je málo lidí a stačí aby se jeden člověk odhlásil a seminář se neotevře.
Ano, tahle škola je vyloženě humanitně založená. Smutný fakt je, že v mém kraji není žádná škola vyloženě humanitně založená a proto jsem zkysla na gymnaziu.
Hádáte správně, seminář se neotevřel. Zašla jsem tedy za paní do kanceláře ( která byla luxusní a jen potvrdila moji teorii že tahle paní jistě dělá pro matematickou mafii ), abych si tedy zvolila třetí seminář.
Náš rozhvoro zhrunu zhruba do tří vět: "A co by jste chtěla studovat?" "No, češtinu." "Aha, tak tam nechoďte. S tím se neuživíte."
Nakonec jsem skončila s angličtinou. Gr.

Minulý týden jsem byla v Praze na závodech.
Málem jsem postoupila do osmičky. Chápete, já mohla být v osmičce.
Ukradla jsem puk, ale pšt, nikomu to neříkejte.

Mám prázdniny.
Minulej týden jsem byla plesat. A dneska jdu zas. Akoát nemám v plánu se vrátít střízlivá, což jsem minule musela. ( a, měla jsem předtančení b, druhý den byli závody.)

Tak adios a užívejte života. A nádavjte na blog.cz a jeho nový a skvělý editor!
 

1 person judged this article.

Comments

1 Alessandra Alessandra | 26. february 2011 at 15:41 | React

Jojo, náš drahý blog.cz.
Neotevřeli češtinu? Tak to by mě vážně dožralo. Ale anglina ještě ujde ne? A s názory, že je matika lepší, ať se jde vycpat. Čeština! :D
Prázdniny závidím. Já je mám až za dva tejdny. Nevadí.
Ať ti ten projekt do soutěže výjde ;) Vypadá to zajímavě.

2 Lalaith Lalaith | Web | 26. february 2011 at 19:16 | React

Kdyby přede mnou řekla,že je matika nebo fyzika lepší než čeština,tak bych jí zřejmě spravila fasádu. Jak já tyhle dva předměty nesnáším! Ale anglina je pro mě docela v pohodě.
Ach jo,mě prázdniny končí. Tak si je užij :D

3 Temprence Temprence | Email | Web | 27. february 2011 at 17:20 | React

[1]: Jo, neotevřeli češtinu, protože naše škola na humanitní předměty sere a propaguje všechny přírodovědné obory a bla bla bla.
Prázdniny bych taky záviděla, a taky závidět budu až je budeš mít :P
Ano, projekt vypadá zajímavě, ale je s tím práce jak na kostele :/

[2]: No anglina, trochu s ní mám strach :/ Jsem jakože v druhé nejhorší skupině a jestli budu chodit se samýma jedničkama, tak potěš pánbůh!
Ach, jarní prázdniny jsou největší nesmysl, jaký kdy kdo vymyslel. Nechápu proč jsou všechny jinak! :/

4 Adelaine Georgia Screams Adelaine Georgia Screams | Web | 27. february 2011 at 19:16 | React

To je škoda, že jsi nepostoupila. :/
No a vidím, že ti alespoň obrázek jde vložit, to je dobře. Už se vykašlali na řazení rubrik podle abecedy, obrázky jdou vložit napoprvé a pár dalších výhod. Říkám si.. TYJO, ONI VÁŽNĚ NĚCO DĚLAJÍ! -_-
A jinak my máme prázdniny taky teď tenhle týden ale nechápu, proč to mají všichni jindy. Se pak s nikým nemůžu najít, když bydlí na druhé straně ČR. :/

5 Sami Sami | 28. february 2011 at 23:34 | React

Tak vybírání seminářů, už mám za sebou ale teda vybrat loni třetí seminář pro čtvrták byl boj. Se mi žádnej k ničemu nehodil :-D Nakonec jsem diplomaticky zvolila ekonomii, bo tam se dělá velký víš co :-D Krom toho mám svůj dějepis a společenský vědy.
Jinak já bych upravila fasádu tomu, kdo by odebral hodiny dějepisu :-D To je můj top předmět, muj maturitní předmět. Předmět, který mi bude opravdu chybět.
Jinak my máme prázky až za dva tejdny. Pozitivní je, že i ten týden po prázkách bude o den kratší, bo jedeme do Osvětimi.
Btw. přiznávám, že jsem teď dlouho nečetla tvou Narnii, ale hodlám to brzy napravit, jen co najdu čas, abych si to mohla přečíst hezky v klidu :-)

6 Temprence Temprence | Email | Web | 1. march 2011 at 11:34 | React

[5]: Vy máte jenom tři semináře? My jich ve čtvrťáku budeme mít pět :! Nejraději bych podřezala toho chytrého pána, co tohle všechno vymyslel!
A co se týče ekonomie? Tu u nás na škole, ani neotevřeli (asi pro ten velkej zájem).
Ano, dějepis! Náhodou čím dál tím víc uvažuji, že bych se ho vydala studovat, ale vážně nemám potuchy, co by pak ze mě bylo, až z toho ústavu a toho vyššího ústavu vylezu :/
Osvětim. Grr. Tam se chci podívat :/ :D Takže ano, závidím :D

7 Sami Sami | 1. march 2011 at 16:03 | React

Jj máme jenom tři a ve třetáku jsme měli jen dva. Asi zas máme více nějakých jiných hodin, bo ten výslednej počet by měl být pokud vím shodnej. U nás ekonomie bejvá jen ve čtvrtáku a bejvá o ní dost zájem.
Já bych ho klidně šla taky studovat, ale mám poněkud smůlu, bo na historii se očekává znalost němčiny a já jakožto angličtino-ruštinář umím německy tak dvě slova.
Jinak to uplatnění asi není moc velký no, leda v nějakém výzkumu, ústavu anebo potom učit.

8 Temprence Temprence | Email | Web | 1. march 2011 at 19:07 | React

[7]: Hm, tak v tom případě mám taky smůlu, vzhledem k tomu, že moje němčina je na úrovni... no,... ono snad ani takové slovo není :/

9 Sami Sami | 1. march 2011 at 19:23 | React

Nj ale máš třeba aspoň základy. Co sem slyšela, tak dost pofidérní úroveň mívá většina. Jenže já nemám žádnou úroveň. Navíc to nemusí být všude, jinde třeba na tu něminu nekladou až tak důraz. Navíc máš ještě dost času. Když ti zájem o to, že bys chtěla studovat historii vydrží, tak si pak zjistíš jestli tu němčinu chtějí a kdyžtak na jaké tak úrovni, a můžeš si najít nějaký doučko nebo jazykovku bo tak. Když už ses s tím jazykem setkala, tak se to taky dohaní líp, než když je ti uplně cizí. Já hold asi ani neměla až tak touhu na tu historii jít, i když dějepis opravdu zbožňuju ale i pro to, sem měla trochu obavu abych si ho tam právě nepzprotivila. A hlavně já jsem prostě rustinář, mám ruštinu ráda a hodlám si ju do budoucna zlepšit, stejně jako bych si chtěla zlepšit angličtinu a tak prostě netoužím začínat s němčinou.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama