June 2011

Michelle Pembroke

23. june 2011 at 13:04 | Temprence

Michelle Pembroke, 17 let

Narozená ve Spojených státech amerických, v docela malém městě jehož jméno není důležité. Kvůli gymnastice se společně s matkou přestěhovali do Readingu ve státě Pensylvánie.

Michelle vyrůstala společně s matkou. Otce nikdy nepoznala a nikdy po něm netoužila. A i kdyby ano, má smůlu, protože její matka ve skutečnosti neví, kdo je Michelliným otcem.

Michellina matka se živí, kde se dá. Poté co ji vyhodili z práce ( Michelle bylo pět let ) si nenašla stálou práci. Všechno co má, dává své dceři, ale i přesto ( nebo snad právě proto? ) žije rodina hlavně se sociálních dávek a dárků od sponzorů.

Michelle je na gymnastiku poměrně vysoká, měří necelých 170 centimetrů. Má tmavě hnědé vlasy, které někdy vypadají až černě. Nevyčnívá z davu - není ničím zvláštní. Má docela tuctový obličej a snadno zapadne mezi milion dalších lidí. Není hubená, ale rozhodně se o ní nedá mluvit jako o dívce s většími rozměry. Její tělo je vypracované a svalnaté, není na něm ani špetka tuku.

Michelle gymnastice přičuchla, když ji byli tři roky. Poté, co byla vyhozena z kroužku baletu, na který prý byla příliš hyperaktivní.
Michelle dostala jako trenérku Claire, která byla v oddíle stejně nová jako dívka, kvůli její minulosti ji ale nikdo nevěřil, ale protože Michelle začínala na vrcholovou gymnastiku moc "pozdě", nikdo ji příliš nevěřil, že by z ní v budouctnosti mohlo něco být.
Claire se její výchovy zhostila více než dobře. Michelle absolvovala sposutu domácích závodů a většinou se umístila na předních příčkách. Protože ale nikdy neměla moc peněz, nevyjížděla společně s reprezentací za okolí USA a vlastně ani téměř neopustila hranice státu Pensylvanie.
Přesto ale utkvěla v paměti mnoha trenérům a dostala několik nabídek na přestup. Právě kvůli financím, ale musela všechny odmítnout.
Její mámě se nakonec podařilo získat půjčku a Michelle se dostala na několik kvalifikačních zádovdů do zahraniční, kde si vydřela dostatečný počet bodů pro letní olympijské hry v Londýně.